Przetwarzanie danych osobowych


kliknij tutaj 

 

Nasza oferta

 

Kancelaria specjalizuje się w obsłudze przedsiębiorców i osób fizycznych

 

 

Ostróda

 

 

ul. Jana Pawła II 20/4

14-100 Ostróda

e-mail: kancelaria@krpmw.pl

Tel: +48 508 367 502

 

Trójmiasto

 

Aleja Niepodległości 731/1

81-840 Sopot

 

adres do korespondencji:

ul. Strajku Dokerów 19 lok. 9

80-544 Gdańsk

e-mail: kancelaria@krpmw.pl

Tel: +48 508 367 502

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © Creative Agency

Stronę stworzono wykorzystując kreator stron www WebWave

Wsparcie przez cały okres trwania postępowania - aż do czasu całkowitego oddłużenia 

 

Okres po wydaniu przez Sąd postanowienia w przedmiocie ogłoszenia upadłości do całkowitego oddłużenia jest newralgiczny dla pełnego wykorzystania przez Ciebie ,,nowej szansy" - pamiętaj, że im bardziej aktywnie współpracował będziesz z Syndykiem, tym korzystniejsza będzie Twoja sytuacja zarówno w trakcie trwania postępowania, jak również po jego zakończeniu - dobrze mieć w tym profesjonalne wsparcie! Dzięki pomocy profesjonalisty nie będziesz musiał obawiać się o konsekwencje działań swoich i Syndyka, skorzystasz również ze wszystkich uprawnień przysługujących Dłużnikowi w toku postępowania upadłościowego!

Sporządzenie profesjonalnego wniosku o otwarcie postępowania upadłościowego

 

Po pozytywnej weryfikacji zasadności wniosku, przygotujemy dla Ciebie profesjonalne pismo wszczynające postępowanie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, w którym wyczerpująco wykażemy, że spełniasz wszystkie przesłanki ustawowe do ogłoszenia upadłości, będziemy Cię wspierać w trakcie posiedzeń Sądu i na bieżąco monitorować rozpoznanie wniosku - z nami nie muszisz obawiać się o błędy merytoryczne i formalne.

Przeprowadzenie analizy sytuacji finansowej i ocena szansy otwarcia postępowania upadłościowego

 

Przed złożeniem wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej ważne jest dokładne poznanie źródeł problemu, analiza Twojej sytuacji finansowej, życiowej i rodzinnej - profesjonalne przygotowanie do złożenia wniosku znacznie zwiększa szanse na jego pozytywne rozpatrzenie (pamiętaj, że w przypadku niepowodzenia kolejny będziesz mógł złożyć dopiero po 10 latach!)

Upadłość przedsiębiorcy

Jak możemy Ci pomóc?

 

Upadłość konsumencka

 

Naczelnym celem konsumenckiego postępowania upadłościowego jest umożliwienie Dłużnikowi, będącemu osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, normalnego funkcjonowania w społeczeństwie poporzez oddłużenie.

 

Upadłość konsumencka daje ,,nową szansę'' i prowadzi do ograniczenia mechanizmu wykluczenia i zjawiska tzw. ,,dziedziczenia długów''.

 

Jest szansą na powrót do normalnego życia - bez zobowiązań finansowych i komorników.

 

W 2019 r. upadłość konsumencką ogłosiły 7944 osoby - ponad 20 proc. więcej niż rok wcześniej!

 

Pamiętaj, że na etapie postępowania upadłościowego jesteś chroniony - ustawodawca wprowadził szczególną ochronę potrzeb mieszkaniowych upadłego oraz jego rodziny, gwarantując wypłatę kwoty odpowiadającej przeciętnemu czynszowi najmu lokalu mieszkalnego w miejscowości zamieszkania Dłużnika lub miejscowości sąsiedniej.

 

Gwarantowana kwota wypłacana upadłej osobie fizycznej odpowiada od 12 do 24 miesięcznych czynszów, co powinno zaspokoić potrzeby mieszkaniowe Dłużnika i jego rodziny w okresie od 1 roku do 2 lat.

Oddłużenie

Dla kogo?

Postępowanie upadłościowe wobec osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej (upadłość konsumencka) przeprowadzane jest w sytuacji, gdy ilość i rozmiar zobowiązań finansowych, czynią je niemożliwymi do spłaty przez osobę fizyczną (stan niewypłacalności). 

 

Często w takich sytuacjach, gdy niemożliwa jest restrukturyzacja zobowiązań, np. poprzez rozłożenie ich na raty, umorzenie części zobowiązań, uzyskanie kredytu konsolidacyjnego, jedynym wyjściem jest ,,ogłoszenie upadłości konsumenckiej.''

 

Należy pamiętać, że postępowania upadłościowego konsumenckiego nie można wszcząć i prowadzić w stosunku do:

  • osób fizycznych będących wspólnikami osobowych spółek handlowych, które ponoszą odpowiedzialność za zobowiązania tych spółek całym swoim majątkiem,

  • wspólników spółek partnerskich,

  • osób fizycznych prowadzących gospodarstwo rolne, jeżeli prowadzą inną pozarolniczą działalność gospodarczą,

  • osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w rozumieniu art. 43(1) k.c. - niezależnie od zarejestrowania tejże działalności we właściwym rejestrze,

 

Dla nich ustawodawca przewidział osobny tryb! 

 

Dowiedz się więcej

 

Naczelnym celem konsumenckiego postępowania upadłościowego jest umożliwienie Dłużnikowi, będącemu osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, normalnego funkcjonowania w społeczeństwie poporzez jego oddłużenie.

 

Upadłość konsumencka daje ,,nową szansę'' i prowadzi do ograniczenia mechanizmu wykluczenia i zjawiska tzw. ,,dziedziczenia długów".

 

Jest szansą na powrót do normalnego życia bez zobowiązań finansowych i komorników.   

 

W 2019 r. upadłość konsumencką ogłosiły 7994 osoby - ponad 20 proc. więcej niż rok wcześniej!